SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Ürünleriniz Palm Yağı içerir mi?

Ürünlerimizin hiçbiri doğrudan Palm Yağı içermez, ancak bazıları Palm Yağı türevlerinin bir miktarını içerir. Bu türevlerin küresel endüstriden tamamen kaldırılması zorlu bir süreç olduğundan, bu miktarları izleyebilmek son derece önemlidir. Palm Yağı türevi içeren çoğu hammade, Palm Yağı Yuvarlak Masası (RSPO) tarafından ya "Ayrılmış" ya da "Kütle Dengelemeli" olarak sertifikalandırılmıştır ve geri kalanlar üzerinde çalışıyor ve kullanımı konusunda hala detaylı şekilde düşünüyoruz.

Farklı alternatiflerin uzun süreli düşünülmesinin ardından, sürdürülebilir Palm Yağı türevlerinin şu an için hem ekolojik hem de etik açıdan en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz. 

2. Ürünleriniz SLES ya da SLS içeriyor mu?

Hayır, ürünlerimizin hiçbiri SLES ve SLS içermez. 

3. Ürünlerinizde neden Amonyum Laureth Sülfat kullanıyorsunuz?

Ürünlerimizden bazıları Amonyum Laureth sülfat (ALES) adı verilen bir baz içerir ve Faith in Nature'da kullandığımız tüm ALES'ler sürdürülebilir Palm Yağı'ndan elde edilmektedir.

ALES, güvenli ve etkili bir temizlik maddesi olarak kabul edilir ve biyolojik olarak kolaylıkla parçalanabilir. Bu bazın neredeyse % 100'ü, suyla basit durulama eylemi ile deriden veya saçtan hemen çıkarılabilmektedir. 

Bu temeli içeren tüm Faith in Nature ürünleri sadece bitkisel / bitkisel yağdan elde edilen ALES içerir.

4. Ürünleriniz Alkol içeriyor mu?

Mevcut ürün yelpazemiz Alkolsüzdür. Bağımsız mağazalarda bulabileceğiniz ancak üretimi durdurulan ürünlerimizden bazıları Alkol içermektedir.

5. Ürünlerinizde kullandığınız kokular doğal mı?

Evet, tüm ürünlerimizde kullanılan kokuların tamamı % 100 doğaldır.

6. SLS nedir ve neden kötüdür? Daha iyi olarak ne kullanılabilir?

Sodyum Lauril Sülfat, temizlik için kullanılan bir deterjandır. 1930'lardan beri sabuna alternatif olarak kozmetik bir bileşen olarak kullanılmaktadır.

Özellikle egzama, sedef hastalığı veya hassas cilt gibi önceden var olan bir cilt rahatsızlığı varsa cildi ve gözleri tahriş edebilir.

Amonyum Laureth Sülfat, güvenli ve etkili bir alternatif olarak kabul edilir. Temizleyici bir ajan görevi görür ve biyolojik olarak kolayca parçalanabilir. Bu bazın neredeyse % 100'ü, suyla basit durulama eylemi ile deriden veya saçtan hemen çıkarılır.

Tüm Faith in Nature ürünleri sadece bitkisel / bitkisel yağdan türetilmiş Amonyum Laureth Sülfat içerir.

7. Doğa özdeşliği ne demektir? Koruyucularınız doğal değilse nasıl yaparsınız?

Doğayla özdeş bileşenler, bir laboratuvarda oluşturulmuş ancak doğada tamamen aynı biçimde bulunabilen bir bileşendir. Bazı bileşenler doğada yalnızca en küçük miktarlarda bulunur, bu da onu çok pahalı kılar ve israfa neden olur. Belirli bir bileşenin çok fazla kullanılması, bitki türlerinin neslinin tükenmesine neden olma olasılığı ile tamamen sürdürülemez olabilir, bu nedenle daha sürdürülebilir bir alternatif, doğaya özdeş bir bileşen kullanmak olacaktır.

8. Paraben nedir?

Parabenler, kozmetik ürünlerinde koruyucu olarak yaygın olarak kullanılan ilgili sentetik kimyasallar ailesidir. Koruyucular kozmetikte zararlı bakteri ve küf oluşumunu önlemek, hem ürünleri hem de tüketicileri korumak amacıyla kullanılabilir. Faith In Nature olarak ürünlerimizin hiçbirinde Paraben kullanmıyoruz.

9. Sabununuz Ftalat içermiyor mu?

Hayır, sabunlarımız Ftalat içermez. 

10. Ürünlerinizde bulunan "Maris Sal" nedir? Ne işe yarar?

"Maris Sal", "deniz tuzu" olarak da bilinir ve kullanımı güvenli olan doğal bir bileşendir. Deniz Tuzu'nun saçlarınıza katacağı doğal hacim hissini tatmanız için ürünlerimizde bulunduruyoruz. 

11. X şampuanı için konsantrasyon yüzdesi nedir?

Tüm şampuanlarımızın konsantrasyon yüzdesi %1-5 aralığındadır.

12. Şampuanınızın / saç kreminizin / sabununuzun pH değeri nedir?

Tüm şampuanlarımızın pH’I 5,

Saç kremlerinin pH’ı 3.5-5.5,

Vücut şampuanı ve el sabununun pHı 4-5,

Sabunların pH’ı 9-11,

Kadın yıkama ürünlerinin ise pH’ı 4.5-5.5 arasındadır.

Cilt bakım ürünlerinin ise pH’ı 5’tir.

Tam bir pH değeri veremiyoruz çünkü gruptan gruba değişiyor ve asla aynı sayı olmayacak. Bu yüzden bir aralık veriyoruz.

13. Faith in Nature ürünlerinde mikro boncuk kullanıyor musunuz?

Ürünlerimizin hiçbirinde plastik mikro boncuk kullanmıyoruz.

14. Normal ve kuru saçlar için saç kreminiz arasındaki fark nedir?

Saç kremi formüllerimiz, iki yolla belirli saç tipleri için özel olarak hazırlanmıştır.

1) Malzemelerin seçimi,

2) Bu malzemeleri kullandığımız yüzdeler.

Doğru bileşenleri seçerek ve bunları farklı seviyelerde kullanarak, saç kremlerimiz belirli saç tipleri için optimize edilir.

Seçtiğimiz bazı bileşenler düzenli olarak saç kremlerinde bulunurken, diğerleri Araştırma ve Geliştirme ekibimiz tarafından yapılan araştırmalar sonucunda seçilir. Bu süreç sonucunda etkili ve keyifli bir kullanım sunan, aynı zamanda dünyaya maliyeti düşük ürünleri yaratmayı amaçlarız. 

15. İçeriklerinizden biri olan "Parfüm" doğal mı?

Yalnızca saf doğal uçucu yağlardan elde edilen %100 doğal kokuları kullanıyoruz. Bu kokular, ürünlerimizdeki içerik listesinde Avrupa Birliği normlarına uygun şekilde "Parfüm" olarak belirtilmiştir. 

16. Ürünlerinizde Limonen kullanıyor musunuz?

Limonen, ürünlerimizde kullandığımız uçucu yağların ve doğal kokuların bileşenlerinden biridir. Limonen doğada, en çok limon, misket limonu ve portakal gibi turunçgillerde bulunur.

Limonen, 26 koku alerjeninden biri olarak sınıflandırılır ve bu, alerjik reaksiyona neden olabileceği anlamına gelir ve bu nedenle, AB'ye göre kozmetik bileşenlerde listelenmesi gerektiği anlamına gelir.

Etik değerlerimizin yanı sıra ürünlerimizin güvenliğinin de bir numaralı önceliğimiz olduğundan emin olabilirsiniz. Faith In Nature serisindeki tüm ürünlerimizin güvenliği, Avrupa Kozmetik ve Tuvalet Malzemeleri Yönetmeliği (EC) No. 1223/2009 uyarınca uzman toksikologlar tarafından bağımsız olarak test ettirilmiştir. 

17. Ürünleriniz Sülfat içeriyor mu?

Ürünlerimizin hiçbirinde Sodyum Laureth Sülfat (SLES) veya Sodyum Lauril Sülfat (SLS) kullanmıyoruz. Şampuanlarımızda, duş jellerimizde ve el yıkamalarımızda Amonyum Laureth Sülfat (ALES) kullanıyoruz. ALES, güvenli ve etkili bir temizlik maddesi olarak kabul edilir ve hızla biyolojik olarak parçalanabilir. Bu bazın neredeyse% 100'ü, suyla basit durulama eylemi ile deriden veya saçtan hemen çıkarılır. Saç Kremlerimiz hiçbir sülfat içermez.

18. Ürünleriniz Paraben içeriyor mu?

Hayır, Parabensiziz!

19. Ürünlerinizden herhangi biri İzotiyazolinon içeriyor mu?

Ürünlerimizin hiçbiri İzotiyazolinon içermiyor.

20. Faith In Nature ürünlerinde kullanılan gliserin bitkisel ya da hayvansal ürünlerden mi üretiliyor?

Her zaman bitkilerden elde edilir, asla hayvanlardan türetilmez! (Bu, Faith In Nature'ın temel prensibi olmuştur). Kullandığımız gliserin soya içermez, bunun yerine kolza tohumundan elde edilir. 

21. Ürünleriniz uçucu yağlar içeriyor mu?

Elbette! Kokusuz ürünlerimiz haricinde, ürünlerimizde muhteşem %100 doğal kokular oluşturmak için esansiyel yağları kullanıyoruz. 

22. Ürünleriniz Silikon içeriyor mu?

Faith in Nature olarak ürünlerimizin hiçbirinde Silikon kullanmıyoruz; olabildiğince doğal olmaya çalışıyoruz.

23. Ürünlerinizde neden Sitrik Asit kullanıyorsunuz?

Bazı ürünlerimizde pH'ı dengelemek ve daha cilt dostu hale getirmek için Sitrik Asit kullanıyoruz.

24. Ürünlerinizde kullandığınız Sitrik Asit kalıptan mı türetilmiştir?

Bazı ürünlerimizde kullandığımız Sitrik Asit, mısır ve şeker pancarı bitkilerinden elde edilir ve küften türetilmez. 

25. Ürünleriniz Lanolin içeriyor mu?

Hayır, ürünlerimizde asla Lanolin kullanmıyoruz.

26. Amonyum Laureth Sülfat'ın, Dioksan gibi imalat safsızlıkları ile kontamine olabileceğini okudum. Sizinki toksik mi?

Ürünlerimizin ve tüketicilerin güvenliği, etik listemizin yakından takip ettiği bir numaralı kriterdir.

Amonyum Laureth Sülfat içerisinde çok düşük miktarda 1,4-dioksan bulunabilir, ancak sıkı bir spesifikasyonla milyonda bir seviyesinde kontrol edilir. Tüm Faith In Nature şampuanları, el yıkama ürünleri ve duş jelleri güvenli 1,4-dioksan seviyelerini içerir ve Avrupa Birliği Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi (SCCS) tarafından önerilen seviyelerde bulunur. Ayrıca, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) kozmetik ürünlerindeki 1,4-dioksan seviyelerinin tüketiciler için bir risk oluşturmadığını belirtmiştir. 

Tüm ürünlerimiz, Kozmetik Yönetmeliği Avrupa Topluluğu 1223/2009'a göre uzman toksikologlar tarafından bağımsız olarak gerçekleştirilen güvenlik değerlendirmesine sahiptir. Bu güvenlik değerlendirmesi, her bir bileşenin ve kullanılan oranların detaylı bir değerlendirmesini içerir. 

27. Ürünlerinizde kullandığınız Potasyum Sorbat'ın tehlikeli olabileceğini duydum, bu doğru mu?

Ürünlerimizde kullanılan Potasyum sorbat doğayla aynıdır, yani turunçgiller gibi yediğimiz yiyeceklerde doğal olarak oluşan Potasyum sorbat ile aynıdır. Potasyum sorbatın, organik sertifikalı ürünlerde kullanılması için The Soil Association gibi organik sertifika kuruluşları tarafından izin verilir. Yalnızca içeriğin sağlığa zararlı olmadığından ve minimum çevresel etkiye sahip olduğundan emin olmak için güvenli ve ekolojik olarak sağlam bir profile sahip olduğu düşünülen çok sınırlı bir koruyucu yelpazesinin kullanımına izin verirler.

Etik değerlerimizin yanı sıra ürünlerimizin güvenliğinin de bir numaralı önceliğimiz olduğundan emin olabilirsiniz. Faith in serisindeki tüm ürünlerimizin güvenliği, 1223/2009 sayılı Avrupa Kozmetik ve Tuvalet Malzemeleri Yönetmeliği (EC) uyarınca uzman bir toksikolog tarafından bağımsız olarak test ettirilmiştir. Ayrıca, her yıl sitemizin, belgelerimizin ve ürünlerimizin Güvenliği ve Kalitesinin bağımsız bir denetimini yaptıkları İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından sertifikalandırıldık.

28. Ürünlerinizde kullandığınız Sodyum Benzoat'ın tehlikeli olabileceğini duydum, bu doğru mu?

Kullandığımız Sodyum Benzoat, elma ve kızılcık gibi yediğimiz yiyeceklerde doğal olarak oluşan Sodyum benzoatla aynıdır. Sodyum Benzoat'a, organik sertifikalı ürünlerde kullanılmak üzere The Soil Association gibi organik sertifika kuruluşları tarafından izin verilir. Yalnızca içeriğin sağlığa zararlı olmadığından ve minimum çevresel etkiye sahip olduğundan emin olmak için güvenli ve ekolojik olarak sağlam bir profile sahip olduğu düşünülen çok sınırlı bir koruyucu yelpazesinin kullanımına izin verirler.

Etik değerlerimizle birlikte, ürünlerimizin güvenliği de en üst önceliğimizdir. Faith In Nature serisindeki tüm ürünlerimizin güvenliği, Avrupa Kozmetik ve Tuvalet Malzemeleri Yönetmeliği (EC) numarası 1223/2009 uyarınca deneyimli toksikologlar tarafından bağımsız bir şekilde değerlendirilmiştir. Ayrıca, her yıl İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilen bağımsız denetimler sonucunda, web sitemiz, belgelerimiz ve ürünlerimizin Güvenlik ve Kalite standartlarına uygun olduğu sertifikalandırılmıştır. 

En Son Gezilenler